Urobte konečne prvý systémový krok

Autor: Miroslava Szitová | 9.2.2017 o 12:56 | Karma článku: 4,02 | Prečítané:  600x

Aktuálna správa v médiách: Minister Plavčan 8.2. povedal, že sa so ZMOSom nedohodol a rokovať budú 9.2.2017. Dnes odborári informujú, že budú iniciovať petíciu o zjednotení rezortu školstva. 

             Tá istá „pesnička“ každý rok bez výsledku. Odborníci vedia, učitelia vedia, odborári vedia, iba vôľa na zjednotenie riadenia a financovania chýba. Ale pesnička je už obohratá a ľudia ju už odmietajú spievať a čo je horšie, aj počúvať.

              Stále viac mladých absolventov stredných škôl si podáva prihlášky na vysoké školy v zahraničí, najmä v Českej republike, kde väčšina z nich ostáva žiť a naša vláda je „smutná z odlivu mozgov“. Ak sa náhodou na tzv. lákavú finančnú ponuku niekto vráti, uteká zas preč.

              Učiteľská komunita je frustrovaná z nezmyselných a nič neprinášajúcich deforiem/reforiem, v ktorých sa ministri školstva, niekedy aj traja za tri roky, predbiehajú. Skutočné problémy školstva však nikto nerieši.

              A čo verejnosť? Už nespieva pieseň a nechce tú pieseň ani počúvať. Vypína rádio a televíziu, v ktorých neustále jednostranne hovoria, aká je ta pieseň dobrá a úspešná. Začína hľadať „silného vodcu“, ktorý urobí „poriadok“ v krajine plnej korupcie, klientelizmu a zámerne vyvolávaného chaosu.

              Nepotrebujeme nekonečne analýzy bez relevantného výsledku, nepotrebujeme návrhy reforiem do „šuplíka“, nepotrebujeme vytvárať tímy odborníkov, bez vplyvu na zmenu. Slovenské školstvo padá voľným pádom stále nižšie.

Odborníci vedia, učitelia vedia, odborári vedia, iba vôľa na zjednotenie riadenia a financovania chýba. Urobte konečne prvý systémový krok.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Plakala a plakala. Ten pocit bezradnosti neprajem nikomu, tvrdí Fialková

Po nevydarenej streľbe odjazdila namiesto štyroch trestných okruhov nechtiac len tri.

ŠPORT

Babráci. Fanúšikovia majú právo sa hnevať

Olympijská správa o stave slovenského hokeja.

DOMOV

Na firmu u Maďariča padá podozrenie z nekalej súťaže

Centire mala informácie vždy ako prvá.


Už ste čítali?