Politické génové klonovanie odmietam, som konzervatívec.

Autor: Miroslava Szitová | 28.1.2014 o 23:44 | (upravené 29.1.2014 o 0:34) Karma článku: 11,80 | Prečítané:  1494x

Situácia na politickej scéne Slovenska je živená vlnou antipolitiky. Ľudia, ktorí kritizujú všetkých za všetko, obviňujú všetkých za všetko, majú plné slová vulgarizmov a nadávok. Okrem „kriku" nič neponúkajú, ale aj tak sa stávajú politickými celebritami na internete, v médiách i v parlamente. Vznikajú nové zoskupenia, ktoré nemajú vytvorené a pomenované štruktúry ani rozhodovacie procesy. Ponúkajú a preberajú to, čo kričí rozhnevaný alebo zmanipulovaný dav.

A potom je tu tzv. politický oportunizmus ako pasívne, bezzásadové prispôsobovanie sa okolnostiam, v ktorom sa z volebno-strategických dôvodov premiešava mix liberálneho a konzervatívneho alebo národného a liberálneho... Úplne absurdnou sa taká zmes stáva v stranách, ktoré aby oslovili všetky voličské skupiny s rôznymi svetonázormi, pokúšajú sa prezentovať kresťansko-ekonomicko-sociálno-trhovo-hospodársky-demokraticky-národne-liberálno-konzervatívne a tým ponúkajú nový pôsobivý príklad POLITICKÉHO GÉNOVÉHO KLONOVANIA.

Našli ste podľa uvedených popisov subjekty v slovenskej politike?

V našej spoločnosti sa deformuje hodnotový poriadok a pletie zlé s dobrým. Výzbroj konzervatívca pôsobí v dnešnej dobe nedostatočne, často smiešne, jeho nositelia sú označovaní ako spiatočníci. Najväčší konzervatívny spisovateľ našej doby Alexander Solženicin konzervativizmus opísal jednoducho: „Neklamať". Neklamať, znamená žiť v pravde. Žiť v pravde si vyžaduje počínať si vo všetkých životných situáciách mravne a konať dobro. Tým plniť Božiu vôľu. Je to kategorický imperatív konzervatívca.

Úlohou štátu je umožniť, aby človek mohol viest dobrý život.

Konzervativizmus znamená ochraňovať večné v premenách času a zamerať sa z pominuteľného premenlivého na večné, nemenné.

Odmietam politické génové klonovanie, som konzervatívec. A Vy?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar ide do civilu. O plánoch viac hovoriť nechce

Ministerka Saková predstaví nového šéfa polície v pondelok. Ohlasuje väčšie zmeny.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Bugár odmietol Fica, znepokojený nie je

Ako Most povedal, že nepodporí návrh Smeru.


Už ste čítali?