Bude vláda Slovenskej republiky chrániť tradičnú rodinu?

Autor: Miroslava Szitová | 3.9.2013 o 16:19 | (upravené 3.9.2013 o 16:34) Karma článku: 17,13 | Prečítané:  5696x

Ochrana ľudských práv musí byť prioritou všetkých demokratických krajín. Základné práva a slobody človeka sú neodňateľné (nikoho nemožno týchto práv pozbaviť), nescudziteľné (nemožno ich previesť na iného), nepremlčateľné (nepodliehajú premlčaniu, a teda ich trvanie je počas života človeka časovo neobmedzené) a nezrušiteľné (existujú nezávisle od vôle zákonodarcu, ktorý ich uznáva, ale nemôže ich zrušiť).

Vláda SR dala vypracovať Rade vlády pre ľudské práva dokument  Celoštátnej stratégie ochrany a podpory ľudských práv v SR. K tejto téme bola zrealizovaná séria workshopov, na ktorých mnohé organizácie žiadali do pripravovanej stratégie zapracovať pripomienky, prípadne stratégiu upraviť. Pripomienky zaslala formou listu ministrovi Lajčákovi aj KBS (list bol sprístupnený na webe), Matica slovenská  http://www.hlavnespravy.sk/list-matice-slovenskej-ministrovi-lajcakovi/132286/, pridalo sa 69 mimovládnych organizácii, ktoré vyjadrili jednoznačný nesúhlas s textom pripravovanej stratégie.  thttp://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20130801020.

Veľmi dôležitý je fakt, že k prijatiu stratégie našu republiku  neviaže žiaden medzinárodný dohovor.

Prioritou a záväzkom vlády  SR voči občanom je  jej Programové vyhlásenie, v ktorom garantuje presadiť:

  • aby rodinná politika bola centrom záujmu sociálnej politiky štátu,
  • dôsledné uplatňovanie základnej zásady Zákona o rodine, podľa ktorej je manželstvo jedinečný zväzok medzi mužom a ženou, ktorý má spoločnosť chrániť a napomáhať jeho dobro,
  • aby sa obnovila rovnováha ekonomickej úlohy rodiny a jej sociálnej funkcie; s týmto cieľom podporí aj rozvoj finančnej gramotnosti,
  • aby sa obnovila prirodzená reprodukčná rovnováha populácie.

Tradičná funkčná rodina tvorená matkou, otcom a deťmi je základom zachovania slovenského národa i civilizácie. Navrhovaná stratégia, v ktorej cítiť silnú „rodovú loby" však neobsahuje uvedené priority programového vyhlásenia vlády, naopak menšinové práva osôb LGBTI (práva lesieb, gejov, bisexuálnych, transrodových a intersexuálnych osôb) sú preferované a vnímam to ako diskrimináciu voči väčšine.

Stratégia  má byť 4. septembra 2013 predmetom rokovania Rady vlády SR pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť, následne bude materiál zaradený do medzirezortného pripomienkového konania.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar ide do civilu. O plánoch viac hovoriť nechce

Ministerka Saková predstaví nového šéfa polície v pondelok. Ohlasuje väčšie zmeny.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Bugár odmietol Fica, znepokojený nie je

Ako Most povedal, že nepodporí návrh Smeru.


Už ste čítali?