Pán Čaplovič, Vy ste zodpovedný!

Autor: Miroslava Szitová | 3.6.2013 o 23:55 | (upravené 5.6.2013 o 11:53) Karma článku: 21,26 | Prečítané:  3193x

Školské zariadenie „Žirafa" končí svoju činnosť, deti a mládež môžu ísť na ulicu. http://www.zilinadnes.sk/spravodajstvo/dvadsiatka-poslancov-poslala-zirafu-ku-dnu Zmeny zákona potápajú fungujúce CVČ, ZUŠ, ŠKD...  Zatvárať sa budú ďalšie. Pán minister, je to na Vašom svedomí... Zdravý rozum nezvíťazil.

 

Márne boli snahy zástupcov zariadení, vysvetľovanie, argumenty. Márne návštevy parlamentu, školského výboru, argumenty poslancov. Vám nezáleží na zdravom rozvoji mládeže, chcete peniaze na iné „účely" a tvárite sa, že idú do školstva. Tak ešte raz:

Finančné prostriedky pre školské zariadenia boli na základe výkazu V40, ktoré riaditelia vypísali k 15.9. každého roka, poukazované priamo na žiaka, pre zariadenie, v ktorom žiak navštevoval vybraný záujmový útvar. Financovanie bolo prehľadné a účelové.

Podľa ministra existovali zariadenia, ktoré zneužívali finančné prostriedky. Pán minister, ak sa taký riaditeľ našiel, bolo treba konať v súlade so zákonom a vyvodiť dôsledky.  Kto kontroloval a prečo nekonal? Koľko riaditeľov bolo potrestaných? Žiaden. Zas len prázdne reči a obvinenia.

Čo SMER dohodol so ZMOSom a prečo?

1. Koeficienty pre školské zariadenia boli ministerstvom neúmerne znížené a po prepočte na žiaka finančné prostriedky existujúcim zariadeniam nepostačujú, sú likvidačne nízke.

 

2.  Financovanie CVČ

Na všetky deti  od 5 do 15 rokov, ktoré majú trvalý pobyt v obci (meste),  dostane obec financie zo štátneho rozpočtu. Na čo peniaze použije? Je to na rozhodnutí samosprávy... . Ministerstvo sa tvári, že finančné prostriedky idú do školstva, nie je to pravda. V meste alebo obci nemusí byť žiadne školské zariadenie, ale obce a mestá tie peniaze  aj tak dostanú.  Zákon ZÁMERNE neukladá povinnosť použiť tieto prostriedky pre deti. Úplne sa „zabudlo" na mládež od 15 do 18 rokov, tí môžu „zobrať drogu namiesto lopty"...

 

3.  Skrytá rada ministra pre starostov a primátorov:

A)    Zrušte všetky školské zariadenia, ktoré máte vo vašej obci a meste.

B)  Použite peniaze na čo chcete, nikto Vás nebude kontrolovať a nikto Vám to nebude vyčítať.

C)  Ak by ste predsa len niečo uvažovali „dať deťom", zaplaťte svojmu kamarátovi, ktorý vezme žiakov na turistiku a napíšete to do oblasti: záujmová činnosť.

D) Vami určený „vedúci" nemusí mať pedagogické vzdelanie, prax, vypisovať dokumentáciu, ale slušne mu dáte zarobiť. Možno sa s Vami aj rozdelí.

Aj toto bude obraz školstva na Slovensku, ktorému PODĽA VÍZIE PRIDELÍ (nasledujúca vláda) v roku 2020  6% HDP. Vďaka starostlivému ministrovi.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar ide do civilu. O plánoch viac hovoriť nechce

Ministerka Saková predstaví nového šéfa polície v pondelok. Ohlasuje väčšie zmeny.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Bugár odmietol Fica, znepokojený nie je

Ako Most povedal, že nepodporí návrh Smeru.


Už ste čítali?