Ako Radičová učiteľom peniaze vzala

Autor: Miroslava Szitová | 6.12.2012 o 22:01 | (upravené 6.12.2012 o 22:14) Karma článku: 13,96 | Prečítané:  1842x

Radičová je zodpovedná za včerajšie sneženie. Nie, nikdy som sa nestretla s Ivetou Radičovou, ale už nemôžem počúvať neustále opakované vety premiéra o vláde Radičovej, ktorá je zodpovedná za všetko, čo vláda SMER-u nezvláda. Súhlasím s vyjadrením premiéra i odborov, že úpadok  školstva, nedocenenie učiteľov a neustále sa znižujúci status učiteľa sú realitou nie dnes, ale už veľmi dlho. Bez vynikajúcich pedagógov však nebudeme mať vzdelanú a múdru nasledujúcu generáciu.

 

Sledovali ste dnešnú tlačovku pána premiéra? Učiteľom zvýši platy o 5%, lebo tak vláda rozhodla... Ja si nemyslím, že tak  rozhodla vláda ale rozhodol „železný muž“.  Jedným dychom však ponúkol informáciu o počtoch žiakov končiacich základnú školu a počtoch voľných miest na stredných školách s apelom na novinárov, nech si zapamätajú a publikujú uvedené čísla. Umelá zamestnanosť je a bola filozofiou socialistickej vlády a dlhodobo vedie krajinu do krachu. Ak skutočne máme 45000 žiakov končiacich základné školy a 83000 ponúkaných voľných miest na stredných školách, tak má vláda a ministerstvo školstva konať. Ak je pravda, že vláda Ivety Radičovej počítala so znížením počtu pedagógov v školách, je to pri znižovaní počtu žiakov legitímne a hospodárne. Nekúpim si predsa norkový kožuch, ak nemám dosť peňazí a potrebujem ich na zabezpečenie rodiny. Obviňovať Radičovú za to, že sa chcela správať hospodárne je nezmysel.

Počas štrajku učiteľov premiér striehol na opozíciu a pri každej reakcii hneď útočil slovami: „opozícia zneužíva učiteľov a opozícia spolitizovala učiteľov“. Opozícia počas vlády jednej strany vlastne nemá nárok reagovať, lebo je hneď obviňovaná zo spolitizovania všetkého. Píšeme vždy modrým perom, iná farba nebude... to sme tu už raz mali a povedali sme jasné „NIE“. Keď premiér obviňuje opozíciu zo spolitizovania, následne reaguje nespokojná verejnosť. Učitelia sa búria a pridávajú sa k nim aj žiaci. Pán premiér dostal vlastný gól. Odborári, ktorých vždy používal ako spojenca, sa však pod tlakom štrajkujúcich učiteľov jeho rozhodnutiu nepodriadili.

Aj v školstve sa treba správať hospodárne a investovať do kvality, aby nám mohli vyrásť vzdelané a múdre deti, ktorým bude zverená budúcnosť Slovenska.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?